Informacje

Bądź na bieżąco

AIR2 SAN usuwa wirusa SARS-CoV-2

  • Aktualności, Texa
  • Możliwość komentowania AIR2 SAN usuwa wirusa SARS-CoV-2 została wyłączona

OZONATOR AIR2 SAN

AIR2 SAN to profesjonalne urządzenie do sterylizacji wnętrza samochodu i pomieszczeń, które firma Texa wypuściła na rynek w 2020 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Już wtedy informowaliśmy o właściwościach bakterio-, grzybo- i wirusobójczych ozonu. Właściwości ozonu uznano jako dezynfekujące w zwalczaniu innych koronawirusów, takich jak SARS, jednak istniały wątpliwości co do jego skuteczności w walce z SARS-CoV-2, czyli wirusowi wywołującemu chorobę układu oddechowego Covid-19. 

Więcej o tym urządzeniu pisaliśmy tutaj https://wega.net.pl/aktualnosci/ozonator-air2-san-nowosc-texa/

 

SKUTECZNOŚĆ OZONU POTWIERDZONA W BADANIACH

We Włoszech, ozon został uznany przez Ministerstwo Zdrowia za:

  • „naturalny środek do sterylizacji środowisk skażonych bakteriami, wirusami, zarodnikami itp.”. na podstawie protokołu nr 24482 z dnia 31 lipca 1996
  • „środek dezynfekujący i odkażający w uzdatnianiu powietrza i wody” na podstawie CNSA (Instytut ds. Bezpieczeństwa Żywności) z dnia 27 października 2010 roku. 

Aby uzyskać naukowe potwierdzenie skuteczności ozonu w zwalczaniu nowego wirusa, TEXA poddała je serii testów zleconych Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego Poziomu 3 Wydziału Medycyny Molekularnej Uniwersytetu w Padwie, akredytowanemu przez Ministerstwo Zdrowia.

Testy wykazały, że przy użyciu specjalnego programu „Covid-19” aplikacji AIR2 SAN narzędzie TEXA jest w 99,99% wirusobójcze wobec SARS-Cov-2.

Wiadomość ta ma ogromne znaczenie, ponieważ ozon jest gazem naturalnym, w związku z czym ma znacznie mniej przeciwwskazań w zastosowaniu, niż agresywne środki chemiczne. Jest także znacznie mniej szkodliwy w oddziaływaniu na różnego rodzaju powierzchnie i tkaniny.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, TEXA jest w stanie w pełni wykorzystać właściwości ozonu do eliminacji Covid-19. AIR2 SAN doprowadza do idealnego nasycenia środowiska ozonem. Odpowiednie tryby pracy oraz czujniki dostosowują ilość ozonu do wielkości pomieszczenia. Urządzenie można stosować w kabinach pojazdów, pokojach hotelowych, poczekalniach czy biurach. Monitorowanie danych w czasie rzeczywistym było kluczem niezbędnym do przejścia surowych testów. W przeciwieństwie do wielu innych ozonatorów na rynku AIR2 SAN wprowadza przekształcanie resztkowe ozonu w tlen w końcowej fazie procesu dezynfekcji. Dzięki czemu zapewnia możliwość natychmiastowego i bezpiecznego korzystania z pojazdu czy pomieszczenia, bez konieczności jego wietrzenia. Charakteryzuje się również całkowicie zautomatyzowanym procesem pracy. Może być zarządzany i programowany za pomocą dedykowanej aplikacji na smartofony lub za pomocą pilota.

 

air2 san

Air2 San oraz wszystkie akcesoria opcjonalne dostępne są na stronie https://www.wegasklep.pl/13207-oczyszczanie-klimatyzacji?p=2

Back to top