Informacje

Bądź na bieżąco

Ozonator Air2 San – nowość Texa

Ozonator Texa AIR2 SAN to profesjonalne urządzenie do sterylizacji wnętrza samochodu i pomieszczeń.

W związku z rozwojem pandemii COVID 19 firma Texa wyszła naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na dezynfekcję pojazdów oraz różnego rodzaju pomieszczeń i stworzyła nowe urządzenie wytwarzające ozon. Ozonator likwiduje nagromadzone w kabinie bakterie, wirusy i grzyby, dzięki czemu chroni nasze zdrowie. Usuwa nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji i wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Do urządzenia nie są wymagane żadne dodatkowe środki chemiczne. Urządzenie jest gotowe do użytku od razu po zakupie. Dodatkowo jest bardzo proste w obsłudze, a przebieg odkażania nie zajmuje dużo czasu.

OZON JEST ŚRODKIEM ODKAŻAJĄCYM. Posiada mocniejsze właściwości odkażające od chloru.

Ozon

 • zabija: bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy.
 • niszczy: środki chemiczne powodujące skażenie (emitowane przez panele, dywaniki, izolacje, farby, lakiery do drewna i tworzywa sztuczne).
 • eliminuje: przykre zapachy organiczne i nieorganiczne, niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy.

Ozon, ponieważ jest bardzo silnym utleniaczem usuwa wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w kabinie. Skutecznie usuwa wilgoć gromadzącą się głównie na wykładzinach podłogowych i na parowniku klimatyzacji. Eliminuje również nieprzyjemne zapachy oraz grzyby, bakterii i wirusy , które niewątpliwie zagrażają naszemu zdrowiu. Urządzenie dzięki wysokiej wydajności –ponad 4000 g /h pozwala na szybsze odkażanie kabin samochodów osobowych oraz sprawdza się doskonale w przypadku np: autobusów oraz większych kubaturowo kabin pojazdów.

AIR2 SAN to ozonator przeznaczony do profesjonalnej pracy w warsztacie.

Od innych ozonatorów wyróżnia go:

1. Integralność z aplikacją: Do urządzenia Air2 San została stworzona specjalna, bezpłatna aplikacja. Dostępna jest dla smartfonów z systemem iOS oraz Android. Za jej pomocą odbywa się uruchomienie programu, a także kontrola krok po kroku przebiegu odkażania. Dzięki niej nie ma potrzeby ustawiania dodatkowych parametrów, zrobi to za nas. Pozwala także sprawdzić listę wykonywanych dezynfekcji oraz wygenerować w pliku PDF raport potwierdzający przeprowadzenie ozonowania pojazdu.

2. Zautomatyzowany proces pracy:  Ozonator Texy nie potrzebuje odmierzania czasu ani kontroli wskaźników ozonu. Za pomocą czujników dostosowuje czas i stężenie ozonu do temperatury i wilgotności powietrza samochodu, w którym się znajduje.

3. Dodatkowy filtr HEPA H13: Dodatkowym czynnikiem wpływającym na skuteczność oraz bezpieczeństwo procesu odkażania AIR2 SAN jest umieszczony w części ssącej filtr HEPA H13 (High Efficiency Particulate Air Filter). Zapobiega on przedostawaniu się pyłu do generatora ozonu i zapewnia dłuższą żywotność generatora, a co ważniejsze eliminuje ryzyko przypadkowego wytwarzania niebezpiecznego kwasu azotowego, który mógłby powstać w wyniku przedostania się cząstek stałych do komory przekształcenia tlen w ozon.

4. Zintegrowany z Axone Nemo: Dla posiadaczy Navigatorów i testerów Axone Nemo Texa przygotowała specjalną integrację z ozonatorem za pomocą komunikacji Bluetooth. W nowoczesnych pojazdach pozwala to na sterowanie elektroniką samochodu, a szczególnie systemami klimatyzacji takimi jak wentylator nadmuchu, nastawniki klap nadmuchu, klapa obiegu wewnętrznego. Dzięki temu dezynfekcją objęte są również wewnętrzne kanały wentylacyjne.

Dzięki integracji z AIR2 SAN oprogramowanie IDC5 TEXA zyskuje funkcję zarządzania oraz sterowania procesem dezynfekcji samochodu.

Oprogramowanie umożliwia śledzenie postępu dezynfekcji, a sam proces ozonowania, przy współpracy z elektroniką pojazdu jest wyjątkowo wydajny oraz niezwykle skuteczny.

Dane techniczne:
 • Wydajność ozonowania O: Powyżej 10 gr/h
 • Komora wytwarzania O3: Szkło boro-krzemowe
 • Rodzaj działania: W pełni automatyczne z kontrolą stężenia
 • Czujniki: Ozonu, Temperatury, Wilgotności
 • Filtr powietrza wlotowego: HEPA H13
 • Przekształcenie O3 -> O2: Filtr z aktywnym węglem lub katalizator
 • Poziom hałasu: <50 dB
 • Materiał obudowy: Stal nierdzewna
 • Moc: max 100W (Moc modulowania dla optymalnego stężenia)
 • Przepływ powietrza: 210 m3/h
 • Wymiary: 335 x 182 x 208 mm
 • Waga: 4,7 kg
 • Zasilanie: 12V (gniazdo zapalniczki samochodowej)
 • Pilot: Standardowy
 • Zdalne sterowanie: Przez aplikację (Apple Store / Google Play Store) lub IDC5 (AXONE Nemo)
 • Kontrolki postępu: Led
 • Bluetooth: Standardowy
 • Zgodność z normami: Nr 24482 31/07/1996 i CNSA 27/10/2010

 

AIR2 SAN ma zapewnić maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo pracy.

AIR2 SAN dzięki czujnikom stężenia ozonu, temperatury i wilgotności powietrza szybko dostosowuje odpowiednią ilość ozonu (Faza 1) i wykonuje dezynfekcję kabiny pojazdu (Faza 2). Następnie obniża stężenie ozonu do nieszkodliwego poziomu i ponownie przekształca do w tlen (Faza 3).

Obsługa ozonatora prowadzona jest w trzech krokach.

1. W pierwszej fazie AIR2 SAN wykorzystując zjawisko wyładowania elektrostatycznego przekształca znajdujące się w kabinie pojazdu cząsteczki tlenu (O2) na ozon (O3), i rozprowadza go w sposób równomierny i kontrolowany.

2. Druga faza to dezynfekcja właściwa, podczas której mikroprocesor AIR2 SAN, na podstawie danych dostarczanych przez czujniki wytwarza optymalną ilość ozonu i utrzymuje w kabinie pojazdu właściwe jego stężenie (z uwzględnieniem czasu połowicznego rozkładu ozonu), aby w bezpieczny sposób usunąć pleśń, grzyby, wirusy oraz bakterie. Wszystko zgodnie ze standardami chirurgicznymi. Ta zautomatyzowana procedura eliminuje ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego.

3. Trzecia faza, którą do procesu odkażania wprowadziła Texa uwzględnia cykl przekształcania pozostałości ozonu ponownie w tlen. Odbywa się to za pomocą specjalnego katalizatora. Przed zwrotem pojazdu należy zapewnić minimalne stężenie O3. Ozon w wysokich stężeniach jest bowiem toksyczny i zagraża zdrowiu nie tylko klienta, ale także operatora, który jako pierwszy otwiera samochód po ozonowaniu.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Dzięki swojej skuteczności ozonator AIR2 SAN doskonale nadaję się również do dezynfekcji pokoi hotelowych, barów, łodzi, poczekalni, biur i innych pomieszczeń. Dzięki specjalnym czujnikom dostosowuje ilość ozonu potrzebną do skutecznej dezynfekcji pomieszczenia.

Akcesoria opcjonalne:

Air2 San standardowo dostarczany jest z kablem zasilającym 12V przystosowanym do pojazdów. Dodatkowo można wyposażyć go w kabel o mocy 220 V, do użytku w miejscach innych niż pojazdy, takich jak gabinety, hotele czy biura.

Mimo, iż urządzenie jest lekkie można wyposażyć je w praktyczny wózek z wyciąganą, teleskopową rączką. Wózek ułatwia przemieszczanie urządzenia na przykład między pokojami hotelowymi.

Do kupienia są także filtry zamienne (w zestawie dwie sztuki), które należy wymieniać co 500 operacji.

Air2 San oraz wszystkie akcesoria opcjonalne dostępne są na stronie https://www.wegasklep.pl/13207-oczyszczanie-klimatyzacji?p=2

Back to top