Informacje

Bądź na bieżąco

Baza informacyjna ATF Magneti Marelli

Nowość w Polsce - Automatic Transmission Info Tech

Wychodząc naprzeciwko klientom i biorąc pod uwagę nieustanny wzrost popularności przekładni automatycznych, a także uwzględniając jedyną poprawną metodę wymiany płynu ATF, przygotowana została baza informacyjna ATF dedykowana dynamicznej wymianie oleju. Obejmuje ona 34 marki samochodów, 654 modele i ponad 3000 wersji tychże modeli. Baza obejmuje nie tylko pojazdy europejskie, ale także azjatyckie i amerykańskie. Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane o nowe modele.

Magneti Marelli jako pierwsza firma w Polsce wprowadza do oferty szeroką bazę informacyjną dotyczącą automatycznych skrzyń biegów.

 

Cechy programu:
 • intuicyjne wyszukiwanie pojazdów,
 • informacje w języku polskim lub włoskim,
 • szeroka baza pojazdów (ponad 3000 wersji),
 • rysunki oraz zdjęcia rzeczywistych elementów układu,
 • informacje o ilości oleju w danej skrzyni wraz ze specyfikacją fabryczną,
 • lokalizacja złączy umożliwiających podłączenie urządzenia do wymiany płynu ATF,
 • zdjęcia i numery adapterów pasujących do konkretnych złączy,
 • procedura płukania skrzyni (ze zdjęciami i opisem),
 • procedura wymiany filtra (ze zdjęciem i numerami OEM),
 • zdjęcia uszczelek miski olejowej wraz z numerem OEM,
 • procedura sprawdzania poziomu oleju,
 • momenty dokręcania poszczególnych korków (spustowego, do napełniania, do sprawdzania poziomu).

 

Baza zawiera:
 1. Rodzaj skrzyni wraz z jej zdjęciem– wybierając w menu głównym markę samochodu, następnie model oraz wersję silnikową, zostanie wyświetlona informacja na temat typu przekładni automatycznej montowanej fabrycznie. Dane uwzględniają producenta przekładni, model i liczbę przełożeń. Dostępne jest zdjęcie skrzyni, często z lokalizacją tabliczki znamionowej.
 2. Informacje serwisowe– wśród informacji serwisowych mamy dostęp do szeregu danych niezwykle istotnych w obsłudze przekładni automatycznej. Wyświetlane są dane na temat konieczności wymiany filtra oleju (o ile zachodzi taka potrzeba) i uszczelki pod miskę olejową. Niezwykle istotną informacją jest ilość i rodzaj płynu potrzebnego do wymiany dynamicznej oraz temperatura kontroli poziomu płynu w skrzyni.
 3. Lokalizacja złączy– oprogramowanie ułatwia lokalizację złączy, poprzez które następuje podłączenie maszyny do przekładni. Aby ułatwić pracę mechanikowi, do każdej skrzyni podano rysunki pokazujące miejsce podłączenia i potrzebne złączki według numeracji fabrycznej Magneti Marelli.
 4. Procedura mycia– podczas wymiany dynamicznej płynu jedną z procedur jest mycie skrzyni. W tym celu do płynu ATF aplikowany jest dodatek czyszczący, ułatwiający rozpuszczenie zanieczyszczeń znajdujących się w skrzyni automatycznej.
 5. Procedura wymiany filtra– w przypadku gdy producent przewidział konieczność wymiany filtra oleju, program prezentuje procedurę jego wymiany. Czynność tę przedstawiono krok po kroku, wraz ze zdjęciami.
 6. Kontrola poziomu płynu ATF– program Automatic Transmission Info Tech umożliwia wgląd w procedury sprawdzania poziomu oleju zalecane przez producenta. Bardzo istotnym parametrem jest wspomniana temperatura płynu ATF.

 

Jak zainstalować?

Automatic Transmission Info Tech to baza danych ATF online, na którą obowiązuje roczny abonament. Znajduje się ona w naszej ofercie. Przy składaniu zamówienia należy podać swoje dane wraz z adresem email, na który przyjdzie hasło i login do systemu.

Można również skorzystać z darmowej wersji testowej oprogramowania uruchamianej na 14 dni. W tym celu prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: wega@wega.net.pl

 

Wega s.c. Jarosław Pieniek Sylwia Pieniek, ul. Żeromskiego 66/72, 01-846 Warszawa
Skontaktuj się z nami: 22 863 8537, 22 863 7161
E-mail: sklep@wega.net.pl

Back to top