Informacje

Bądź na bieżąco

Texa tester diagnostyczny Nano Diag IDC4 CAR PLUS

 foto 01 Tester Nano Diag IDC 4 Plus CAR w atrakcyjnej cenie: 6 089,43 zł (bez vatu) 7 490 zł (z vatem)

 Texa Nano Diag IDC4 PLUS CAR Nano Diag MAŁY, ALE Z DUŻYMI MOŻLIWOŚCIAMI!

Od wielu lat jesteśmy dystrybutorem firmy Texa, której produkty mają najwyższą jakość i niezawodność. Są niezwykle trwałe i wytrzymałe, dzięki ciągłej pracy zespołu badawczego.

 

W swojej codziennej pracy mechanik samochodowy napotyka na zaawansowane technologie elektroniczne, wykorzystywane przez producentów pojazdów.

 

Narzędzie diagnostyczne, z którego pomocy korzysta, powinno proponować jak najbogatsze pokrycie pojazdów i być wyposażone w innowacyjne funkcje, które uproszczą a jednocześnie przyspieszą jego działanie. Nieodzowną cechą stosowanego narzędzia diagnostycznego powinna być również praktyczność, ponieważ stało się ono jednym z głównych narzędzi wykorzystywanych w warsztacie. TEXA odpowiada na te potrzeby poprzez zastosowanie nowatorskiego urządzenia diagnostycznego Nano Diag, który łączy tradycyjnie wysoką wydajność sprzętu TEXA z zaskakującymi wymiarami oraz wagą: 70x48x24mm i 32g. 

 

Wyposażony w wewnętrzne  zasilanie i Bluetooth do komunikacji z PC Windows, eliminuje również problemy związane z kablami połączeniowymi.

 

Jakość wykonania pozostaje na najwyższym poziomie, który zapewnia w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna, pracująca w sterylnej komorze. TEXA jest w rzeczywistości jedną z niewielu firm w sektorze, które posiadają certyfikat ISO TS 16949, będący normą wymagań dla dostawców oryginalnego wyposażenia w branży motoryzacyjnej.

 

Nano Diag może być stosowany również w samochodach starszych generacji, dzięki dostępności wymaganych adapterów. Pracuje na nowej wersji oprogramowania operacyjnego TEXA IDC4 PLUS CAR, które gwarantuje doskonałe pokrycie diagnostyczne obejmujące ponad 100 producentów pojazdów i ponad 300.000 opcji diagnostycznych różnych modeli oraz silników, zapewniając uniwersalne narzędzie idące z duchem czasu.

 Oprogramowanie oddaje do dyspozycji mechaników zintegrowane dane techniczne niezbędne podczas autodiagnostyki:
– Biuletyny Techniczne: dokładne informacje dotyczące wybranego pojazdu np. manualny reset serwisu, opis ogólny systemu elektroniczno-mechanicznego i inne.
– Dane Techniczne: szeroka baza danych specyficznych cech każdego pojazdu, która zawiera szczegółowe instrukcje z zakresu: danych mechanicznych, geometrii kół, ciśnienia opon, paska rozrządu, przeglądów, lokalizacji podzespołów w pojeździe, testów komponentów i inne.
– Schematy Elektryczne: tworzone w standardzie TEXA, identycznym dla wszystkich marek pojazdów, zapewniają informacje ułatwiające poszukiwanie rozwiązań usterek. Spod schematów można uzyskać dostęp do kart podzespołów lub funkcji SIV, dzięki której możliwe jest wykonanie testów oscyloskopem na bazie odpowiednich ustawień wybranych już automatycznie.

Dzięki tym cennym informacjom, które prowadzą mechanika od rozpoznania usterki po zakup części zamiennych, oprogramowanie IDC4 PM jest najbardziej kompletnym narzędziem tego typu dostępnym na rynku.

Ponadto, oprogramowanie zawiera cały szereg funkcji, których zadaniem jest ułatwienie i podniesienie jakości pracy mechanika. Wśród nich są:
– TGS3: TEXA Global Scan 3 to automatyczne skanowanie wszystkich elektronicznych jednostek sterujących dostępnych dla diagnostyki i zainstalowanych w pojeździe. Zaraz po zakończeniu szybkiego skanowania, TS3 wyświetla wyniki wyszukiwania podając ewentualne usterki i umożliwia rozpoczęcie testów autodiagnostycznych na wybranym systemie.
– Rozwiązywanie Problemów: dzięki tej funkcji mechanik posiadający połączenie sieciowe, może sprawnie przeszukać bazę danych TEXA w poszukiwaniu rozwiązań i procedur naprawczych. Są one dostępne dzięki współpracy mechaników z całego świata i Call Center Texa. Procedura jest szybka i łatwa – po wyborze pojazdu, mechanik może wysłać zapytanie wpisując w okno dialogowe dowolny tekst i otrzymać w kilka sekund prawidłową procedurę naprawy.
– Ciągła Aktualizacja: dzięki tej funkcji, posiadacze abonamentu TEXPACK mają możliwość pobierania pakietów z nowymi pojazdami i modelami bezpośrednio po ich wdrożeniu, bez konieczności oczekiwania na oficjalne wydanie pełnej, nowej wersji oprogramowania.

 IDC4 PLUS CAR jest kontynuacją oprogramowania LIGHT. Zawiera informacje zawarte w wersji LIGHT, a ponadto informacje o :
– systemach elektronicznych,
– przeglądach,
– systemach dodatkowych,
– paskach rozrządu,
– dane techniczne układów klimatyzacji.

Od wielu lat jesteśœmy dystrybutorem firmy Texa. Ich produkty są znane na całym śœwiecie z wysokiej jakośœci i trwałośœci, a oprogramowania z przejrzystoœści i dostępu do wielu danych niezbędnych do prawidłowej diagnostyki.

Nowośœci w wersji 57 programu
Najnowsza wersja oprogramowania dla śœrodowiska CAR to możliwoœść ciągłego rozwoju diagnostyki wielomarkowej samochodów osobowych i dostawczych. Aktualizacja zawiera ok. 1500 nowych opcji diagnostycznych, które zostały uaktualnione, ponad 5000 opcji stworzonych dla nowych modeli i systemów diagnostycznych, łącznie ponad 6000 nowoœści dla najbardziej znanych marek: Audi, Bmw, Citroën, Daihatsu, Fiat, Ford, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Perodua, Peugeot, Renault, Romano, Subaru, Suzuki, Toyota. Nowośœci diagnostyczne dotyczą m.in. przeglądu pojazdu, kodowania kluczy, zaworu EGR, hamulca postojowego i kamery cofania. 

Ponadto, od wersji 57 oprogramowania IDC4 CAR dostępne są nowośœci, które dotyczą aplikacji APP. Mają one za zadanie wspierać mechanika w codziennej pracy. Do aplikacji należą:
– SYSTEMY LPG – funkcja pozwala diagnozować systemy zasilane gazem, montowane w pojazdach używanych.
– KODYFIKATOR PODUSZEK POWIETRZNYCH VAG – umożliwia szybkie i precyzyjne obliczanie kodów niezbędnych do kodowania nowej centralki Poduszek Powietrznych Grupy VAG (dla marek Volkswagen, Seat, Skoda). Wystarczy wprowadzić kod sterownika, aby uzyskać 5-cio cyfrowy kod niezbędny do instalacji.
– SŁOWNIK – pozwala na tłumaczenie w szybki sposób terminologii technicznej oraz skrótów stosowanych w sektorze Automotive. Wystarczy wprowadzić skrót lub nazwę dowolnego podzespołu elektronicznego, jaki nas interesuje i natychmiast system podpowiada nam jego tłumaczenie czy rozwinięcie.
– PRZELICZNIK – w kilka chwil pozwala przeliczyć wartoœści na inne jednostki miary.

 

 

NIEWIELKIE WYMIARY

 

Profesjonalne narzędzie diagnostyczne o wymiarach 70x48x24 mm i wadze 32g. Dysponuje pełnym zakresem funkcji diagnostycznych.

 

Wykorzystuje oprogramowanie IDC4 PLUS CAR  z bogatą bazą schematów elektrycznych, biuletynów technicznych, przeglądów i informacji dotyczących układów dodatkowych.

 

– niewygasająca licencja

 

– dane typu Auto Data do zainstalowania na komputerze.

 

– info nt. układów dodatkowych

 

Posiada wewnętrzne zasilanie i Bluetooth.

 

Dane techniczne:

Mikrokontroler: STM32F103G CORTEX 72MHz, FLASH 1024 Kbytes

Pamięć: SRAM 8 Mbit, NAND FLASH 256 Mbit

Zasilanie zewnętrzne: 8 ÷ 16 Volt

Zużycie przy 12 V: 0.2 A max

Połączenie bezprzewodowe: Bluetooth (30m)

Multiplekser elektroniczny: 2 drożny, 13 niezależnych pozycji

Złącze diagnostyczne: OBD ISO 15031-3

temperatura pracy: 0°C / +50°C

temperatura magazynowania: -20°C / +60°C

Wilotność robocza: 10% ÷ 80% bez kondensacji

Wymiary: 70 x 48 x 24 mm

Waga: 32 g

Obsługiwane protokoły:

Kody błyskowe (blink codes)

K, L (z ochroną przeciwprądową 60 mA), ISO9141-2, ISO14230

CAN ISO11898, ISO11519-2,

SAE J1850 PWM,

SAE J1850 VPW,

EOBD (wszystkie protokoły) ISO15031-5, ISO15765-4

 

Normy:

ETSI EN 301 489, ETSI EN 300 328, CEI EN 60950-1, EUROPEAN DIRECTIVE 1999/5/EC

Producent: Texa

Więcej informacji pod numerem tel. 602 351 982  —  oferta ważna do 30.06.2015 r. lub do wyczerpania zapasów.

Back to top