Informacje

Bądź na bieżąco

Hella Gutmann Solutions tester diagnostyczny Mega Macs 66

 Znakomity tester mega macs 66 tylko teraz w atrakcyjnej cenie: 24 900,00 zł (bez vatu) 30 627 zł (z vatem)

 

Kompletny system diagnostyczny dla zastosowań profesjonalnych

 

Aby prowadzić dochodową działalność w warsztacie, niezbędnych jest wiele elementów i to w najlepszym gatunku. Konieczne są: szybka identyfikacja pojazdu, niezawodna diagnoza, dostęp do obszernej bazy danych i części zamiennych oraz fachowej pomocy w trudnych przypadkach.

 

Nowy system diagnostyczny mega macs 66 firmy Hella Gutmann Solutions to wyjątkowe narzędzie, które wyznacza nowe standardy we wszystkich obszarach diagnostyki i napraw pojazdów. Przekłada się to na skrócenie czasu napraw, szybszy dostęp do danych oraz większe wykorzystanie mocy przerobowych warsztatu. A to opłaca się już od pierwszego dnia.

 

Nowy przyrząd diagnostyczny mega macs 66 to urządzenie idealnie spełniające wszystkie wymogi warsztatowe. Jest obsługiwane intuicyjnie za pomocą ekranu dotykowego.

Realizuje pełen zakres działań:

 

– diagnostykę,

– informację o pojeździe, 

– dane regulacyjne,

– schematy elektryczne,

– podpowiedzi serwisowe

– w trudnych przypadkach połączenie z infolinią.

 

Po prostu genialny

Nowa obudowa, nowa technika i całkowicie nowa koncepcja napraw. Oto nowe urządzenie mega macs 66. Mega macs 66 zawiera w sobie jednak przede wszystkim sprawdzony know-how firmy Hella Gutmann w zakresie diagnostyki oraz dzięki Data Plus* dane i funkcje, które ułatwiają pracę w warsztacie.

 

Dzięki nowemu, łatwemu w obsłudze i intuicyjnemu interfejsowi ekranu dotykowego profesjonalni technicy warsztatowi mają po raz pierwszy możliwość wykonania wszystkich niezbędnych diagnoz, czynności roboczych, pomiarów i porównania danych w czasie rzeczywistym. Bez szukania, zgadywania i błądzenia. Korzyść – znacznie wyższa wydajność pracy w warsztacie i więcej pieniędzy w kieszeni.

 

Rozwiązanie w zakresie naprawy – wystarczy jedno dotknięcie przycisku

Tego jeszcze nie było: poza najczęściej odczytywanymi kodami błędów oraz kombinacjami błędów nowe urządzenie mega macs 66 dzięki Repair Plus* dostarcza informacje na temat przyczyn usterek w danym pojeździe, informacje dodatkowe oraz propozycje rozwiązań z jednej z największych baz danych diagnostycznych i serwisowych na świecie. A to oznacza możliwość przeprowadzania napraw opartych na kodach błędów w czasie rzeczywistym.

 

Niezawodna pomoc

Jeżeli mimo obszernego wsparcia systemu nie uda się samodzielnie wykonać naprawy, można za pomocą Repair Plus Flat* wysłać pełną historię pojazdu i napraw do centrum technicznego firmy Hella Gutmann. Stamtąd w krótkim czasie zakład otrzyma wsparcie od prawdziwych mistrzów tego fachu w postaci najbardziej aktualnych danych, instrukcji napraw i porad praktycznych.

 

Profesjonalne wsparcie

50 profesjonalistów zatrudnionych w technicznej infolinii firmy Hella Gutmann, znających wszystkie najważniejsze marki i modele pojazdów, osobiście opracowuje wszystkie nadchodzące zapytania i dostarcza propozycje konkretnych rozwiązań w czasie rzeczywistym.* Udzielają oni pomocy tak długo, aż zostanie rozwiązany najbardziej skomplikowany problem.

 

Szczególnie pomocny

Po raz pierwszy dzięki mega macs 66 można korzystać z interaktywnych schematów obwodowych.* Przedstawiają one wszystkie istotne wartości rzeczywiste pomiaru w kolorowej, czytelnej formie, a mega macs 66 wyświetla równocześnie w przejrzysty sposób wszystkie niezbędne parametry danego elementu konstrukcyjnego. Pozwala to uniknąć konieczności przeprowadzania zbędnych pomiarów oraz długotrwałego wyszukiwania właściwych wartości parametrów. Naprawa staje się bardziej efektywna i szybsza.

 

Dodatkowa porcja wiedzy

Po jednoznacznej identyfikacji na podstawie kodu VIN urządzenie przedstawia konkretne wskazówki dotyczące położenia przyłączy diagnostycznych, elementów konstrukcyjnych i wszystkich czynności serwisowych w określonym pojeździe. W razie niejasności pomocna okazuje się na nowo opracowana baza danych z inteligentnym połączeniem ze wszystkimi dostępnymi funkcjami i ustawieniami.

Dzięki cyfrowemu pomiarowi sprężania można zaoszczędzić wiele cennego czasu, a także nie wykonywać niepotrzebnej pracy związanej z demontażem podzespołów: mega macs 66 bada sprężanie w sposób niezawodny i dla wielu popularnych modeli dostarcza błyskawicznie wstępnych informacji o stanie mechanicznym silnika.

 

Niczego nie zapomina

Wszystkie odczytane protokoły błędów oraz wykonane prace są archiwizowane w Car History. Zgromadzone dane można wykorzystywać do prześledzenia historii pojazdu; dodatkowo funkcja ta sprawia, że klient jest bardziej związany z warsztatem. W razie potrzeby zapisane dane mogą być pomocne dla pracowników technicznej infolinii firmy Hella Gutmann.

 

Bezpieczeństwo w długiej perspektywie

Modułowość komponentów sprzętowych mega macs 66 umożliwiająca jego rozbudowę gwarantuje w przyszłości korzystanie z funkcji dodatkowych. Dzięki temu urządzenie diagnostyczne długo spełniać będzie aktualne wymogi techniczne, co pozwoli ograniczyć wydatki i ochronić cenne zasoby.

 

Znacznie szybszy

Bezpośrednie połączenie systemu mega macs 66 z wszystkimi katalogami części zamiennych i akcesoriów znacznie skraca czas ich zamawiania. Ponadto identyfikacja pojazdu po numerze VIN uniemożliwia złożenie błędnego lub podwójnego zamówienia, dzięki czemu oszczędza się pieniądze.

 

Bezpieczny system operacyjny 

Niezależny system operacyjny mega macs 66 zapewnia najwyższe bezpieczeństwo zgodne ze standardami przemysłowymi. Jest bardzo odporny i nie boi się żadnych wirusów komputerowych. Dzięki oddzielnemu oprogramowaniu urządzenia i modułów aktualizacje można przeprowadzać niezależnie od siebie i w tym samym czasie.

 

Ze wszech miar osobisty

W urządzeniu mega macs 66 można utworzyć konto użytkownika dla każdego pracownika warsztatu.

Idealny w przypadku przyszłych zleceń tego samego klienta lub w celu przywołania do telefonu właściwego pracownika, gdy po automatycznym „wezwaniu pomocy” przez system w warsztacie zgłasza się techniczna infolinia firmy Hella Gutmann.

 

Wielka zaleta: HGS Plus*

Świat jest wystarczająco skomplikowany. Dlatego urządzenie diagnostyczne firmy Hella Gutmann Solutions jest przeznaczone dla tych wszystkich, którzy chcą pozostać niezależni finansowo, zgodnie z prostą zasadą: HGS Plus. Oznacza to urządzenie diagnostyczne plus akcesoria plus specjalistyczna wiedza w jednej cenie! Bez drogich początkowych inwestycji. Dotyczy to również nowego urządzenia mega macs 66. Państwa kapitał pozostaje tam, gdzie jego miejsce, a mianowicie w warsztacie. Dzięki temu rozwiązaniu możecie Państwo korzystać z najnowocześniejszej techniki, wnosząc stałą opłatę miesięczną. Bez niespodzianek.

 

Wszystkie informacje na temat HGS Plus i jego zalet można uzyskać u lokalnych partnerów handlowych Hella Gutmann lub bezpośrednio w firmie Hella Gutmann Solutions.

 

 Dane ogólne:

Napięcie zasilające: 10 – 15 V

Napięcie ładowania akumulatora: 12,5 – 18 V

Pobór prądu: maks. 4 A, przeciętnie 2 A

Zasilanie elektryczne: Akumulator litowo-polimerowy/3,3 Ah

Wyświetlacz: rodzaj konstrukcji; TFT, rozdzielczość; SVGA, wielkość; 12,1”

Sposób wprowadzania danych: Ekran dotykowy

Roboczy zakres temp.: 0 – 45℃

Kompatybilność: asanetwork

Masa: 3800 g (z akumulatorem)/250 g (moduł)

Wymiary: 135 x 362 x 302 mm (wys. x szer. x gł.)

Stopień ochrony: IP20

Złącza: 1 x DVI-D, 1 x LAN (maks. 100 Mbit/s), 1 x USB Device 2.0 (maks. 480 Mbit/s), 4 x USB Host 2.0 (maks. 480 Mbit/s), BluetoothR Klasa 1 (maks. 3 Mbit/s), WLAN

Zasięg: 3 – 10 m (wewnątrz)/maks. 50 m (na zewnątrz)

 

DM 66 (moduł diagnostyczny) 

Napięcie ładowania akumulatora: 10 – 15 V

Pobór prądu: maks. 600 mA, zwykle 150 mA

Akumulator: Akumulator litowo-polimerowy, min. 790 mAh

Wymiary: 37 x 82 x 160 mm (wys. x szer. x gł.)

Złącza: 1 x ST2, 1 x złącze modułu, BluetoothR Klasa 1

Szybkość transmisji danych: maks. 3 Mbit/s

Pasmo częstotliwości: 2,4 GHz

 

MT 66 (moduł pomiarowy)

Pobór prądu: maks. 500 mA, przeciętnie 400 mA

Masa modułu: 250 g

Wymiary: 37 x 82 x 160 mm (wys. x szer. x gł.)

Szerokość pasma: maks. 10 MHz

Szybkość impulsowania: 64 MSa/s

Pojemność pamięci: 64 kB

Rozdzielczość amplitudy: 12 bitów

 

Zabezpieczenie przeciążeniowe: maks. 200 V

Kanały pomiarowe: 2 (oddzielone galwanicznie)

Wartości pomiarowe: Napięcie, prąd, opór

Złącza: 4 x gniazdo ochronne 4 mm, (2 na 1 kanał pomiarowy), 1 x ST3 (12-styk.)

 

Odchylenie pionowe

Tryb: Kanał 1 lub kanał 2 pojedynczo, Kanał 1 i kanał 2 równolegle

Tolerancja: 5% zakresu

Impedancja wejściowa: 0,5 MΩ

Sprzężenie wejściowe: DC, AC

Napięcie wejściowe: maks. 200 V

Zakres napięcia: 5 pozycji, 0,01 V/div…20 V/div

Napięcie zmierzone: maks. 200 V

Zakres prądu: 9 pozycji, 100 mA/div…50 A/div

Opór: 6 pozycji, 1 Ω/div…100 kΩ/div

Źródło prądu: Zakres 10 Ω/2,5 mA, zakres 100 Ω/2,5 mA, Zakres 1 kΩ/250 μA, zakres 10 kΩ/250 μA, Zakres 100 kΩ/25 μA, zakres 1 MΩ/2,5 μA

Opór zmierzony: maks. 1 MΩ

 

Odchylenie poziome

Współczynniki czasu: 23 pozycje, 1 μs/div…20 s/div

Tolerancja: 30 ppm

 

Zakres dostawy:

 

mega macs 66 z ekranem dotykowym i nowym oprogramowaniem diagnostycznym

Pakiet akumulatorów

Zasilacz

Moduł diagnostyczny DM 66

ST2 z adapterem OBD/CARB

air macs base

 

Akcesoria opcjonalne:

 

Moduł pomiarowy MT 66 z oscyloskopem 2-kanałowym

Adapter do pojazdu

Przekładnik prądowy kleszczowy 300 A

Przekładnik prądowy kleszczowy 40 A

Więcej informacji pod numerem telefonu: 602 351 982  —  promocja ważna do 30.03.2015 r lub do wyczerpania zapasów. 

Back to top