Informacje

Bądź na bieżąco

Aktualizacja Delphi DS150E R1.2015

Dostępna jest już najnowsza aktualizacja testera diagnostycznego Delphi DS150. Od maja bieżącego roku użytkownicy testera mogą także korzystać z programu zawierającego informacje techniczne.

Ofertę Delphi uzupełnił niedawno program w wersji on-line, którego dostawcą jest jeden z najpopularniejszych portali technicznych Hayness Pro. Dostęp do niego możliwy jest poprzez naciśnięcie przycisku w prawym górnym rogu ekranu:

Techniczne Informacje o Pojeździe (VTI) teraz dostępne są dla wszystkich obecnych użytkowników testera DS. Podstawowy poziom informacji technicznych jest teraz dostarczany do wszystkich użytkowników tak długo  jak aktualna jest licencja użytkownika DS, jeżeli licencja traci aktualność użytkownik widzi nagłówki ale bez żadnych danych. Pakiet podstawowego poziomu zawiera: identyfikację, konserwację, instrukcje naprawy, dane dotyczące regulacji, środki smarne i płyny, odwołania.

Techniczne informacje o pojeździe dla DSC dostępne są od 1 lipca (rozszerzenie pakietu). Członkowie Centrum Serwisowego Delphi korzystają z Pakietu Podstawowego Poziomu + Pakietu Technicznego i Pakietu Smart, tak długo jak aktualne jest członkostwo. Pakiet Centrum Serwisowego Delphi zawiera Pakiet Techniczny i Pakiet Smart, który z kolei zawiera informacje „Bezpieczniki i przekaźniki”, rysunki techniczne, SmartFIX (Biuletyny Serwisu Technicznego, TSB), SmartCASE (sprawdzone naprawy i wskazówki).

Rozszerzenie technicznych informacji o pojeździe do Pakietu Końcowego dostępne jest od 1 lipca jako ulepszenie Pakietu Podstawowego lub Pakietu Centrum Serwisowego Delphi. Pakiet końcowy zawiera  wszystko to, co znajduje się w pakiecie podstawowym i pakiecie Centrum Serwisowego Delphi, plus – VESA (kierowana diagnostyka komponentów), czasy naprawy, schematy okablowania. Pakiet końcowy będzie dodatkowo odpłatny.

Aktualizacja programu diagnostycznego

Aktualizację testera można pobrać na stronie: http://europe.delphi-dso.com. W porównaniu z wydaniem R1.2014 pojawiło się ok. 17% więcej treści.

W przypadku wersji programu CAR MAX zaktualizowane zostało:

 • 66 producentów pojazdów
 • Uaktualnienia dla pojazdów od rocznika  1993
 • 69 dodatkowych modeli z ISS (Inteligentny Skan Systemu)
 • 90 dodatkowych modeli z uwzględnieniem układów hamulcowych*
 • 52 dodatkowych modeli z uwzględnieniem zawieszenia*
 • 221 dodatkowych modeli z uwzględnieniem Systemu Monitorującego Ciśnienie w Oponach (TPMS)
 • 7663 nowych protokołów  łączących „zamrożone ramki”*

W przypadku wersji programu TRUCK zaktualizowane zostało:

 • 58 producentów pojazdów
 • Aktualizacje dla samochodów od rocznika 1996
 • 8 nowych producentów z uwzględnieniem ponad 50 modeli diesla
 • 52 dodatkowych modeli z uwzględnieniem układu hamulcowego u 9 producentów
 • 47 modeli z uwzględnieniem zawieszenia i 6 producentów
 • 5 producentów uaktualnionych z uwzględnieniem  Systemu Monitorowania Ciśnienia w Oponach (TPMS)
 • 4715 nowych protokołów łączących „zamrożone ramki”*

Wraz ze wzrostem możliwości oprogramowania konieczne było wprowadzenie 2 lata temu nowego interfejsu diagnostycznego, który umożliwia diagnostykę nowoczesnych samochodów. Interfejs pozwala na monitorowanie napięcia akumulatora w trakcie diagnostyki. Użyteczną funkcją jest Flight Recorder, pozwalający na zapisywanie parametrów rzeczywistych w trakcie jazdy próbnej bez konieczności używania komputera. Dane te można odczytać i przeanalizować, później na komputerze, w formie graficznej. Dla użytkowników posiadających ciągłą aktualizację programu oferowana jest dożywotnia gwarancja na tester.

Ze względu na ograniczenia sprzętowe, część funkcji diagnostycznych nie jest dostępna dla interfejsów poprzedniej generacji. Szczegółowa lista funkcji dostępna jest na stronie internetowej.

Back to top