Informacje

Bądź na bieżąco

KONFORT 700

obsluga klimtayzacji konfortFirma TEXA oferuje nową linię KONFORT 700 do obsługi, diagnostyki i regeneracji układów klimatyzacji, w skład której wchodzą urządzenia odpowiadające nowym potrzebom rynkowym. Każdy z sześciu modeli posiada inne możliwości, dzięki czemu linia KONFORT 700 jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Od 1 stycznia 2011 roku zgodnie z normą CEE samochody nowo homologowane muszą stosować czynnik chłodzący R1234yf w układach klimatyzacji. Ten czynnik ma zastąpić R134a, który będzie jeszcze używany przez producentów do 2016 roku w pojazdach ze starą homologacją. Oznacza to długi okres użytkowania dwóch czynników chłodniczych. Nowoczesny warsztat ma zatem dwie możliwości:

  • zaopatrzyć się w dwie stacje obsługujące różne czynniki
  • zaopatrzyć się w jedną stacją, która będzie obsługiwała dwa czynniki jednocześnie.

Rezultatem pracy grupy inżynierów i projektantów z laboratorium badań i rozwoju Texa jest wysokiej jakości linia KONFORT, która posiada osiem międzynarodowych patentów. Obsługa stacji klimatyzacji staje się prosta i sprawna, dzięki solidności wykonania i wysokiej jakości elementów urządzeń. Nowy czynnik stanowi pewnego rodzaju zagrożenie, ponieważ został zakwalifiokowany jako gaz palny, dlatego też nowa generacja stacji musi spełniać bardzo szczegółowe i restrykcyjne wymagania techniczne, w celu zapewnienia bezpieczeństwa operatorów i skuteczności obsługi.

Stacje KONFORT 700 zaprojektowano z myślą o maksymalnym ułatwieniu obslugi. Wynikiem pracy jest panel kontrolny zawierający dwa duże manometry na wyodrębnionej głowicy, które pozwalają na odczyt wyników nawet z dużej odległości i duży wyświetlacz zapewniający dobrą widoczność nawet w złych warunkach oświetleniowych. Ponadto, każda stacja posiada panel sygnalizacji optycznej, który powiadamia o postępie pracy, a także czytnik kart SD wbudowany w obudowę monitora.

W skład nowej linii stacji KONFORT wchodzą:

  • 780R BI – GAS
  • 770S R -1234yf
  • 760R 2 GAS READY
  • 760R BUS
  • 720 2 GAS READY
  • 710R R134a

Wszystkie stacje klimatyzacji mogą zostać zakupione w konfiguracji na nowy czynnik R1234yf (oprócz 710R) lub tradycyjny R 134a (z wyjątkiem KONFORT 770S). W ofercie dostępny jest opcjonalny zestaw do zmiany czynnika w stacjach 760R i 720R. KONFORT 780R BI-GAS  ma możliwość jednoczesnej obsługi dwóch czynników jednocześnie.

Wszystkie urządzenia linii KONFORT posiadają oprogramowanie zarządzające. Jest ono podporządkowane najbardziej restrykcyjnym normom pod względem precyzji i dokładności serwisu technicznego. Modele 710R i 720R zostały wyposażone w interfejs LCD o wysokiej rozdzielczości, oferujący kompletną obsługę. Pozostałe modele posiadają nowoczesny kolorowy wyświetlacz z matrycą TFT, który pozwala na wizualizację postępu automatycznych operacji poprzez ikony, grafiki i informacje techniczne. Jakiekolwiek nieprawidłowości sygnalizowane są poprzez raporty o błędach. Oprogramowanie steruje przebiegiem procesu kontroli i napełniania układu poprzez sieć czujników, w celu zapewnienia wyjątkowej precyzji. Dzięki temu, mechanik nie napotka kłopotów, nawet przy bardziej skoplikowanych układach. Wymienny nośnik pamięci – karta SD – pozwala na podłączenie urządzenia do dowolnego komputera klasy PC w celu aktualizacji bazy danych marek i modeli, sprawdzenia i przeanalizowania wszystkich wykonanych cykli serwisowych, a także przprowadzenia aktualizacji wewnętrznego oprogramowania stacji.

Wszystkie produkty TEXA posiadają 24 miesięczną gwarancję.

Sprawdż naszą ofertę na wegasklep.pl w kategorii KLIMATYZACJA. wszystkie

Back to top