Informacje

Bądź na bieżąco

Renault Gateway w Texa

Moduł Renault Gateway dodany w niektórych modelach pojazdów tej marki zabezpiecza przed wszelkimi próbami fałszowania lub kradzieży danych. Uniemożliwia  niezależnym warsztatom samochodowym dostęp do funkcji regulacji i kodowań. Oznacza to, że nie można wykonywać jakichkolwiek napraw w pojeździe. Aby takie auto naprawić, należy odblokować tzw. bramkę.

Texa jest pierwszym i na tą chwilę jedynym producentem diagnostyki, który otrzymał możliwość przeprowadzania pełnej diagnostyki w pojazdach marki Renault wyposażonych w bramkę zabezpieczającą Gateway!

Rozwiązanie Texa umożliwia odblokowanie modułu Gateway i wykonanie diagnostyki w sposób LEGALNY, BEZPIECZNY i PROFESJONALNY właśnie przez niezależne warsztaty.

Aby odblokować moduł Gateway w pojeździe, konieczne jest posiadanie:

  1. fizycznego TOKENA (klucza USB),
  2. dedykowanego oprogramowania marki Renault
  3. urządzenia VCI kompatybilnego z protokołem SAE J2534.

Aby zakupić fizyczny token (klucz USB) warsztat musi zarejestrować się na stronie internetowej https://asos.renault.com/, uzupełniając dane swojej firmy. Następnie należy pobrać i zainstalować dedykowane oprogramowanie.

Niezależne warsztaty samochodowe, które posiadają urządzenie Texa AXONE Nemo lub AXONE Nemo 2 oraz oprogramowanie IDC5 na PC, mogą za pomocą interfejsu NAVIGATOR TXTs VCI uzyskać dostęp do pojazdów francuskiego producenta, bez dodatkowych subskrypcji TEXA. Funkcja ta jest obsługiwane począwszy od wersji CAR 72.0.0.

Wcześniej pisaliśmy o autach z grupy FCA, do których również Texa jako pierwsza otrzymała możliwość diagnostyki. Artykuł znajdziecie pod tym linkiem https://wega.net.pl/aktualnosci/testery-texa-obsluza-auta-z-grupy-fca/

Back to top