Informacje

Bądź na bieżąco

KALIBRACJA KAMER I RADARÓW – ADAS

Systemy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) – Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy ADAS służą do kalibracji kamer i radarów w samochodach osobowych i ciężarowych.

Realizują one między innymi funkcje takie jak: automatyczne hamowanie awaryjne, asystent kontroli prędkości, utrzymanie pasa ruchu, wykrywanie pieszego czy identyfikacja znaków drogowych.

Aby wesprzeć profesjonalne warsztaty TEXA stworzyła kompletną, modułową i wielomarkową ofertę, która obejmuje: 

 1. RCCS (Radar and Camera Calibration System) – Zestaw do kalibracji kamer i radarów
 2. CCS (Camera Calibration System) – Zestaw do kalibracji kamer
 3. Odbłyśnik do kalibracji radaru martwego pola
 4. KIT ADAS TRUCK – Zestaw ADAS do samochodów ciężarowych
KALIBRACJA KAMER I RADARÓW - ADAS

RCCS – wielofunkcyjny i wielomarkowy zestaw do kalibracji kamer i radarów

RCCS to kompletny i profesjonalny zestaw TEXA do przeprowadzania wszystkich operacji związanych z kalibracją kamer i radarów. Szczególnie dedykowany warsztatom blacharskim, warsztatom specjalizującym się w wymianach szyb oraz dla pozostałych warsztatów wielomarkowych. 

RCCS składa się z: solidnego wspornika głównego, wyposażonego w elektrycznie sterowany system regulacji wysokości, którego konstrukcja wyposażona w obrotowe koła umożliwia łatwe przenoszenie, belki z ruchomym panelem kalibracyjnym z mechanizmem umożliwiającym jego swobodne pozycjonowanie, dwóch luster oraz dwóch uchwytów na koła z innowacyjnym system natychmiastowego sprzęgania z kołem, w komplecie wraz z wskaźnikami laserowymi i skalą stopniowaną, które zapewniają maksymalną precyzję podczas ustawiania pojazdu.

To technologicznie zaawansowane rozwiązanie umożliwia pozycjonowanie RCCS z niezwykła łatwością, bezwzględną dokładnością i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i zaleceń poszczególnych producentów pojazdów.

Modułowa budowa RCCS umożliwia warsztatowi swobodny dobór paneli dostosowanych do jego potrzeb.

RCCS jest wszechstronny, ponieważ może być używany w połączeniu z innymi rozwiązaniami do kalibracji radarów i kamer cofania, umożliwiając w ten sposób stworzenie kompletnego rozwiązania zdolnego do obsługi elektronicznych systemów wspomagania kierowcy, takich jak na przykład:

 • ZAPOBIEGANIE KOLIZJI TYLNEJ
 • ASYSTENT PASA RUCHU
 • TEMPOMAT ADAPTACYJNY
 • ASYSTENT PARKOWANIA
 • ROZPOZNAWANIE ZNAKÓW DROGOWYCH
 • MONITOROWANIE MARTWEGO POLA
 • SYSTEM NIGHT VISION
 • KAMERA 360°

CCS – wielomarkowy zestaw do kalibracji kamer

Dawniej, w przypadku pęknięcia lub uszkodzenia szyby przedniej wystarczała jej prosta wymiana. Dzisiaj, należy także zadbać o przywrócenie prawidłowych ustawień kamer z nią zintegrowanych.

System CCS (Camera Calibration System) składa się z solidnego wspornika, na którym umieszczane są panele do poszczególnych marek. Przewiduje także opcjonalne zastosowanie maty z podziałką i dwóch podpór do wyznaczania osi kół za pomocą poziomicy laserowej.

Budowa zestawu sprawia, że jest on niezwykle prostym w obsłudze i łatwym do przemieszczania zestawem, nawet poza warsztatem. CCS jest doskonałym rozwiązaniem dla warsztatów, które nie mogą na stałe przeznaczyć w swoim warsztacie stanowiska do kalibracji kamer.  Po zakończeniu kalibracji cała konstrukcja może być zdemontowana i odstawiona w dogodne miejscu.

Panele do kalibracji kamer CAR -Panele są dostosowane do wykorzystania zarówno z zestawem RCCS, jak i CCS. Skontroluj szerokie i stale aktualizowane pokrycie ADAS.

Odbłyśnik do kalibracji radaru martwego pola

Jest to zestaw niezbędny do wykonania kalibracji radaru ultradźwiękowego w pojazdach marek HYUNDAI, HONDA, KIA, LEXUS, MAZDA, MITSUBISHI, SUBARU, TOYOTA.

Składa się z metalowego stożka odbłyskowego, lasera, oraz szablonu – kątomierza, który ma za zadanie ułatwić operatorowi właściwe ustawienie stożka piramidalnego. Stożek odbłyskowy opracowany przez TEXA jest wielofunkcyjny, ponieważ może być wykorzystywany do kalibracji zarówno przednich, bocznych jak i tylnych radarów.

KALIBRACJA KAMER I RADARÓW - ADAS Odbłyśnik do kalibracji radaru martwego pola. Składa się z metalowego stożka odbłyskowego, lasera oraz kątomierza, który ułatwia operatorowi właściwe ustawienie stożka piramidalnego.

Zestaw do kalibracji ADAS TRUCK

Również niektóre marki samochodów ciężarowych i dostawczych wymagają zastosowania właściwego sprzętu do prawidłowej kalibracji systemów wspomagania kierowcy: kamer, radarów lub czujników sterujących między innymi pracą aktywnego tempomatu.
Rozwiązanie TEXA składa się z paneli do kalibracji przeznaczonych dla poszczególnych marek pojazdów oraz systemu regulacji optycznej, który zawiera poprzeczkę pomiarową oraz laser, niezbędny do kontroli poprawnego pozycjonowania pojazdu względem zestawu, a następnie kalibracji radarów takich producentów jak: WABCO, TRW i TRW/Knorr.

Zestaw ADAS TRUCK zawiera również laserowe głowice pomiarowe, laser do regulacji Tempomatu Adaptacyjnego oraz lustro adaptacyjne do radaru WABCO. IDC5 prowadzi operatora, krok po kroku, przez wszystkie etapy kalibracji, również w przypadku pojazdów, które wykonują procedurę adaptacji na drodze.

KALIBRACJA KAMER I RADARÓW - ADAS
Panele kalibracyjne i akcesoria TRUCK


KALIBRACJA KAMER I RADARÓW - ADAS Rozwiązanie TEXA składa się z paneli do kalibracji oraz systemu regulacji optycznej, który zawiera poprzeczkę pomiarową oraz laser, niezbędny do kontroli poprawnego pozycjonowania pojazdu względem zestawu i kalibracji radarów

Idealne dopasowanie do oprogramowania IDC5

Zestawy kalibracyjne TEXA należy stosować w połączeniu z oprogramowaniem diagnostycznym IDC5, dzięki czemu wykonanie wszystkich operacji staje się szybkie i skuteczne.

Oprogramowanie zawiera karty pomocy przygotowane dla poszczególnych marek i modeli pojazdów. Informacje w nich zawarte prowadzą operatora krok po kroku przez wszystkie etapy kalibracji gwarantując poprawność ustawienia: wysokości panelu, odległości od pojazdu, pozycji zestawu względem pojazdu. Po zakończeniu kalibracji oprogramowanie proponuje wydruk raportu z przeprowadzonych operacji, który może zostać przekazany klientowi. Wykonanie wszystkich operacji staje się szybkie i skuteczne.

Back to top