Informacje

Bądź na bieżąco

AXONE Nemo- pierwsze inteligentne urządzenie diagnostyczne

AXONE NEMO to najnowszy flagowy produkt TEXA. Przy konstrukcji urządzenia projektanci wykazali się dwudziestopięcioletnim doświadczeniem zdobytym podczas współpracy z tysiącami warsztatów z całego świata. Axone Nemo jest odpowiedzią na oczekiwania mechaników oraz rewolucją w pracy w nadchodzącej przyszłości. Kolejną zaletą urządzenia jest to, że NEMO pracuje z piątą już wersją oprogramowania firmy TEXA, która dostosowana została specjalnie do potrzeb warsztatów.

axone-nemo1Zaawansowana technologia AXONE Nemo dorównuje najlepszym tabletom dostępnym na rynku, jednak wyróżnia się specjalnie zaprojektowaną oraz dostosowaną do trudnych warunków pracy w warsztacie konstrukcją.  Wygodę pracy zapewnia zastosowanie wydajnych akumulatorów oraz prędkość przeprowadzania wszystkich operacji diagnostycznych. Urządzenie charakteryzuje się także bardzo dużą wytrzymałością na wstrząsy, a także wodę i kurz. Chronione Międzynarodowym Patentem rozwiązanie TEXA umożliwia urządzeniu utrzymywanie się na powierzchni wody. Magnezowa obudowa nadaje sprzętowi niespotykaną dotąd wytrzymałość i sztywności zarazem tworząc je niezwykle lekkim. Dodatkową zaletą zastosowania zaawansowanego rodzaju obudowy jest doskonałe odprowadzanie ciepła, co umożliwiło zastosowanie niezwykle wydajnych podzespołów.

Kolejną światową nowością wprowadzoną przez AXONE Nemo jest możliwość szybkiego instalowania modułów magnetycznych zdolnych do poszerzenia możliwości urządzenia; utrzymuje go zawsze w gotowości do ewentualnego poszerzenia funkcjonalnego m.in. o moduł termowizyjny, który pozwala na wykonywanie bardzo dokładnych testów i kontroli nawet w pojazdach elektrycznych i hybrydowych coraz częściej spotykanych na rynku.

Dane techniczne:

 • 12 calowy pojemnościowy ekran o wysokiej rozdzielczości 2440×1820,
 • szkło Gorilla Glass,
 • processor Intel® Quad Core N3160,
 • pamięć RAM 8 GB i Dysk SSD 250 GB,
 • Wi-Fi Dual-channel,
 • energooszczędny Bluetooth® 4.0.


Wyposażenie:

 • dotykowy ekran z nowym interfejsem graficznym gwarantują intuicyjne i komfortowe użytkowanie,
 • nowe oprogramowanie IDC5 z całkowicie przeprojektowaną architekturą typu „user experience”,
 • funkcja “touch gesture”, umożliwia kontrolę interfejsu graficznego poprzez np. dotknięcie ekranu palcami z góry na dół w celu dotarcia do pożądanych funkcji, oferując także powiększanie tekstu i innych elementów oprogramowania,
 • pakiet czujników, który składa się z barometru, akcelerometru, żyroskopu, kompasu i czujnika światła,
 • dwie kamery o rozdzielczości 5 megapikseli, jednej z przodu i jednej z tyłu, (zawierającej ponadto Flash/latarkę i autofocus, bardzo przydatnych podczas robienia, zapisywania i udostępniania)
 • moduły Ethernet Broad R i DoIP/LAN, umożliwiające bezpośrednie połączenie z samochodami wyposażonymi w nowy standard ISO 13400 (DoIP Diagnostic over Internet Protocol).

 

AXONE Nemo został zaprojektowany, aby komunikować się ze wszystkimi urządzeniami diagnostycznymi i pomiarowymi TEXA, począwszy od linii NAVIGATOR (Navigator NANO S, NAVIGATOR TXTs, NAVIGATOR TXBe), poprzez linię analizy spalin (GASBOX, OPABOX, RC3, RC2) oraz pomiarów elektrycznych (TwinProbe i UNIProbe), kończąc na TPS KEY do obsługi systemów TPMS.

nemo4axone-nemo3axone-nemo2nemo2

Aby dowiedzieć się więcej o najnowszym oprogramowaniu TEXA IDC5 zachęcamy do lektury:  https://wega.net.pl/aktualnosci/1204/

 

 

Back to top